Duyurular
Ana Sayfa / Askeri Haberler / Afrin Akşama Kadar Düşmüş Olacak
cumhurbaskani_acikladi_afrin_aksama_kadar_dusmus_olacak_h82483_332e3

Afrin Akşama Kadar Düşmüş Olacak

Cumhurbaşkanı Açıkladı  Afrin Akşama Kadar Düşmüş Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre Afrin bugün akşama kadar düşmüş olacak. Afrin’ de şu ana kadar 3444 terörirst etkisiz hale getirildi.

Muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı  Erdoğan, yaptığı açıklamasında;

“Demokrasimize sahip çıkarken kalkınma ve emniyetten taviz vermediğimizi dile getirdi. Dünya’da bunu başaran az ülkelerden biri olduğumuzu vurguladı. 584 bin öğretmen ataması yaptık, 110 yeni üniversite kurduk, 3000 sağlık ve tedavi merkezi tesisi açıldı. 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğuna 20 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Ülkemizde daha önce olmayan ve Ankara, Konya, Eskişehir, İstanbul ‘da şu anda istifa edilen yüksek hızlı tren (YHT)  inşa ettik. Eskiden lüks olarak kullanılan havayolu ulaşımını tüm vatandaşımızın kullanabileceği duruma getirdik ve bugün THY dünyanın en fazla yerine uçulabilen bir havayolu haline geldi.”

cumhurbaskani_acikladi_afrin_aksama_kadar_dusmus_olacak_h82483_332e3

YARDIMLAR

Türkiyemiz büyürken, güçlenirken hiçbir vatandaşımızın yoksulluğun pençesinde kıvranmasına rıza göstermeyerek valiliklerimizi, kaymakamlıklarımızı ilk müracaat kapısı haline getirdik.

Çanakkale’de düşmana en büyük hezimetini yaşattık ve halada düşmanla mücadele etmeye devam etmekteyiz. Mehmet Akif Ersoy’un 10 günde bitirip herkesin sabırsızlıkla beklediği ve mecliste gözyaşları içinde kabul edilen milli marşımızın önemini unutmadan çocuklarımıza da öğretmeli ve Türk halkı için anlamını anlatmalıyız.

 

En büyük üzüntüsünün İstiklal Marşı’mıza hala yüreklerimize kazınacak bir bestesinin olmadığını bunun için  bestekarlarımıza önemli bir görev düştüğünü  dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de ve 15 Temmuz’da yaşananlar için  Mehter Marşı gibi dinleyebileceğimiz ve çocuklarımıza öğretebileceğimiz bir marşın hazırlanabileceği duyurusunda bulundu.

İlginizi Çekebilir!

Yeni Askerlik Sistemi (Kalıcı Bedelli, Lise Mezunları, 6+6, )

Askerlik yaşını doldurmuş adayların merakla beklediği son dakika açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Lise mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir