Duyurular
Ana Sayfa / Astsubay / Deniz Kuvvetleri Astsubay Alım Ve Başvuru Şartları
Deniz Kuvvetleri Astsubay Alım Ve Başvuru Şartları

Deniz Kuvvetleri Astsubay Alım Ve Başvuru Şartları

Deniz Kuvvetleri Astsubay Alım Ve Başvuru Şartları

İlgili koşulları sağlayarak Deniz Kuvvetleri Astsubay Kadrosunda hizmet verebilirsiniz.  Sizlerde isteği bu kutsal meslekte bizlerin yanında olabilirsiniz. Sizler için deniz kuvvetlerinde astsubay olma şartlarını yazdık.

Aklınıza takılan yada takılabilecek sorular olursa bizler yazarak  cevap bulabilirsiniz.  Asker Alımı olarak sizlere en iyi en doğru bilgileri sizlere vermek için  elimizden geleni yapıyoruz.

Deniz kuvvetleri  subay alımı

Deniz Astsubay Olmak İçin Başvuru Koşulları

-TC. Vatandaşı olmak

-Herhangi bir adli ceza almış olmamalıdır. Affa uğramış ya da para cezasına dönüşmüş bile olsa yüz kızartıcı, devlete karşı yapılmış bir suç bulunmamalı

-Daha öncesinden Türk Silahlı Kuvvetlerinden ya da askeri okullardan atılmamış olmalıdır. Bu kişilerin başvuruları bile kabul edilmemektedir. Adayın ailesinin de milli güvenliğe tehdit oluşturan örgütler hiç bir bağlantısı bulunmamalıdır.

-Adaylar ön lisans ya da lisans mezunu olmalıdır. Başvuru sağlanacak bölüme göre mezuniyet derecesi istenmektedir

-Astsubay adaylarından lisans mezunlarından kpss puanı istenmemekte olup, önlisans mezunlarından kpss de en az 60 puan almaları istenmektedir

-Astsubay olmak isteyen adaylar önlisans mezunu olması durumunda 25 yaşını bitirmemiş olmalı, lisans mezunlarının ise 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir

-Askerlik hizmetini yapmakta olup Türk Silahlı Kuvvetlerde memur olan adaylardan da üç sicil amirinden uygun onayının alınması gerekmektedir

-Sağlık koşulları olarak silah kullanma ve Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermeye elverişli olmaları gerekmektedir. Bundan dolayı belirtilen tarihte ve belirtilen hastaneden sağlık raporu alması istenir ve raporda özellikle muvazzaf astsubay olur şeklinde onay bulunması gerekmektedir.

-Astsubay olmak isteyen adayın boyu en az 164 olmalı ve vücut kitle inseksine uygun olmalıdır

Deniz Kuvvetleri Astsubay Alım Ve Başvuru Şartları

 

Başvurunun Yapılma Aşamaları

Başvuru işlemleri Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yapılabilmektedir. Başvuru sağlayan her adaya sistem başvuru sonrasında aday numarası iletme olup bu aday numarası not alınmalı, diğer işlemleri için gerekli olacaktır. Gerekli şartları taşıyan kişiler ikinci aşamaya geçerek mülakat için davet edilecektir.

Fiziki yeterlilikler kontrol edilecektir. Bunun için koşu, parkur, mekik ya da şınav gibi fiziki bir dizi sınavdan geçirilirler. Fiziki olarak uygun olan kişiler üçüncü aşamaya geçecektir. Bu son aşamada ise sağlık raporları talep edilerek uygunluk kontrol edilecek olup güvenlik soruşturması gerçekleştirilecektir.

İlginizi Çekebilir!

Sahil Güvenlik Komutanlığına Sözleşmeli Astsubay Alımında Son 9 Gün

Sahil Güvenlik  Komutanlığı sözleşmeli Astsubay alımları 15 Mart itibarıyla başladı ve 28 Mart 23:59 tarihine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir