Duyurular
Ana Sayfa / Polis Alımı / Estetik Ameliyat Polisliğe Engel Mi
estetik-ameliyat-polislik-696x330

Estetik Ameliyat Polisliğe Engel Mi

Estetik Ameliyat Polisliğe Engel Mi?

Polis seçmelerine katılacak adayların bazı sağlık koşullarını taşımaları gerektiğinden estetik ameliyat ve yara izleri sıkça sorulan sorular arasındadır. Polislik mesleğini öğreten okullar seçkin ve sağlık sorunu olmayan adaylar seçmek ister ve bu yüzden genel sağlık taraması yapılanlardan istenilen koşulları taşıyanlar kabul edilir. Aşağıda fiziksel görünüm hakkında sorulara cevap verilmiştir.

estetik-ameliyat-polislik-696x330

Estetik Ameliyatı Polisliğe Engel Midir?

Üç metreden fark edilmeyen izler polisliğe engel değildir. Günümüzde burun ameliyatları dahil her türlü estetik operasyon neredeyse iz bırakmadan yapılmaktadır. Kalan izler sonradan lazer ile de düzeltilebilir. Bu bakımdan dışarıdan bakıldığında anlaşılmayan ve garip bir görüntü oluşturmayan estetik operasyonlar polislik okuluna girmeye engel teşkil etmez.

Estetik Operasyon Yaptırıldığı Anlaşılır Mı?

Genel sağlık taranması sırasında uzman doktorlar gözle de vücudu muayeneden geçirir. Bu bakımdan vücutta bulunan bir iz veya yarayı hemen tespit edebilirler. Görülmeyen yerlerde bulunan izler sağlık sorunu oluşturmuyor ise polis okuluna alınmaya engel teşkil etmez.

Dövme polisliğe engel midir?

Dövme polis olmanın önünde engeldir ama dövmeler bir kaç seansla lazer teknolojisi ile silinebilir. En azından çok silik hale getirilebilir.

Yüze Yapılan Estetik Uygulamalar

Yüz bölgesine yapılan dışarıdan bakıldığında garipsenmeyecek büyütme, küçültme, botoks ve kaldırma gibi estetik işlemler polis okuluna girmeye engel değildir ama aşırıya kaçılan durumlarda öğrenci adayları sağlık muayenesinden geçemez.

Ameliyat İzleri

Apandisit gibi geçici rahatsızlıklardan dolayı ameliyat olup görülmeyen bölgede iz taşıyanlar sağlık problemi yoksa sağlık taramasından olumlu sonuç alır.

Estetik Ve Polis Okulu

Polis okulu öğrencileri ağır spor programları yapmak zorundadır. Bu bakımdan spor yapmaya engel teşkil edecek estetik uygulama yaptıranlar okula kabul edilmez.

estetik ameliyat engelmi polislige

Sağlık Muayenesi Doktor İnisiyatifi

Polis olmak isteyen adaylar sağlık problemleri yoksa yara izleri gibi nedenlerden başvuru haklarını kaçırmamalıdır. Çünkü hangi izin engel teşkil edeceği yada etmeyeceği aslen doktorun inisiyatifindedir. Aday için çok önemsenen bir iz aslen sorun teşkil etmeyebilir.

Doktor bu inisiyatifi kullanırken izin sağlık sorunu teşkil edip etmediği, mesleğe engel bir sağlık probleminin oluşup oluşmayacağı, dışarıdan bakıldığında garipsenecek bir görüntü olup olmadığı gibi kriterleri göz önünde bulundurur.

İlginizi Çekebilir!

Pomem mülakat soruları

100 Polislik Mülakat Sorusu ve Cevapları – 2021 POMEM Mülakat

100 Polislik Mülakat Sorusu ve Cevapları Polis Adayları, bu yazımızda 100 Polislik Mülakat Sorusu ve Cevapları sizlere …

2 Sorular

  1. Teşekkür ederim aklımdaki soru işaretleri gitti sayenizde

  2. Kolumda belirgin ameliyat izi var
    Estetik yaptırmam polislige engelmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir