Duyurular
Ana Sayfa / Uzman Çavuş / Renk Körü Olanlar Uzman Erbaş olabilir mi
Renk-korlugu-testi-42_9df79

Renk Körü Olanlar Uzman Erbaş olabilir mi

Renk Körlüğü Testi Engel mi ?

Uzman Erbaş Adaylarımız En doğru bilgileri almak için sitemize ziyaret etmeniz doğru cevapları bulmanız için en iyi sitede olduğunuzu söylemek isterim. Ben ve arkadaşlarım sizlere en doğru bilgileri vermek için elimizden geleni yapıyoruz.

Öncelikle Bu mesleği sevip başvuru yapan kardeşlerimiz umarım her şey gönlünüzce olur ve mesleğe başlarsınız. Renk körlüğü testi konumuzu açmıştık orada bazı harf ve sayılardan oluşan resimler koyduk onları doğru şekilde geçtiyseniz sizde renk körlüğü yoktur.

Renk körlüğü TSK  Ve Polis alımlarında hep karşınıza çıkacaktır. Renk körlüğü Direk eleme sebebi olup  ön sağlıkta bu teste tabi tutuyorlar sizi.

Renk Körü Olan Uzman Olabilir Mi

Maalesef Renk körü olan arkadaşlarımız ön sağlıkta elenip mesleğe başlayamıyorlar.  Örnek bir olayda daha öncede yaşanmış bir olay vardır. bundan yıllar önce mesleğe başlayıpta Tekrar saglık raporunda 16 yıl sonra  doguştan renk körü oldugu anlaşıldı.

 

Mesleğe başlamadan önce sizlerde internet üzerinden kendinizi teste sokarak bunu ögrenebilirsiniz. bu sayede ileride herhangi bir devlet kurumuna başlarken  kafanız rahat olmuş olacaktır. daha önceki konumuzda yazdıgımız renk körü testinde  kendiniz sırasıyla test tabi tutabilirsiniz kendinizi.

Renk körlüğü Testi Konumuz : https://uzmanerbas.net/askerlik-ve-polislik-renk-korlugu-testi.html

Bu Konudan göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

uzman erbas alımı

Sözleşmeli Erbaş ve Er Sözlü Mülakat Soruları 2023 (GÜNCEL)

GÜNCEL 2023 Mülakat Soruları İçin yazının devamını inceleyiniz. Bu yazımızda  29 Mart 15 Nisan arası …

11 Sorular

 1. Öncelikle Renk körluyunun Asker ve polis ve özel guvenlik görevlilerinde tabi tutuluyor renk körlüyünün ne gibi sakıncaları var.Ben gönüllü köy koruyucusuyum devletten hic bir ücret talep etmeden bu görevi devletim için yapıyorum ve yapmayada devam edeceyim yanlız devlet baba köy koruyucularına uzman cavuş olma hakkı verdi.ve ben basvurdum evraklarımı tamamladım saglık raporumu yaptırırken göz doktorundan renk köru oldugumu öyrendim ve raporu uzman cavus olamaz diye kayda gecti Simdi ben Devletime sitemker deyilim yanlız bu renk körluyunu Sart kosanlara sitemim var. Ben askerliyimi 15 ay boyunca bir fiil vukaatsız olarak bitirdin tank nisancısı olarak ve gececi 12 ayım geceleri tankta termal görevi yaparak bitirdim acemi birliyinde 860 kişinin icinde atis denetlemesi icin 10 kişiden biride ben oldun şimdi soruyorum Bu yasayi koyanlara madem renk körleri askeriyeye uyumsuz Neden ben ve benimgibilere 15 ay askerlik yaptirdınız

  • Maalesef bizim elimizde olan birşey degil temel. TSK’nın koymuş olduğu bazı maddeler mevcut. renk körü olanlar Askeri ve polis, bekçi alımlarında eleniyor. Senin gibi güzel kardeşlerimizde keşke aramızda olsaydı.

 2. Araya birilerini kattin mi bi sey olmaz

 3. Renk körüyüm mesela sorusturma geldi ne olacak

  • Renk körü iseniz bir şekilde ön sağlık da eleneceksiniz.
   Detaylı testler sonucunda renk körü olduğunuz belirlenecektir.
   Bol şanslar

   • Mülakat salık bitti ama renk körlügü bar dedi doktor ona ragmen raporum gitti saruaturmam da geldi gitti gidermiyim kalır mı kesin birsey diyin

    • İnşallah olumlu sonuçlanır fakat tüm bilgiler eleneceğiniz yönünde.
     Mantığken düşünün devlet bu riske girer mi ?

 4. ne mutlu türküm diyene

  korkmayın yakında cok yakında renk körlerine alıcaklar polis asker vs. iç işleri bakanı (süleyman soylu) onaylaması bekleniyor büyük ihtimallede onaylancak renk körü deyince kör olmuyorsunuz ben renk körüyüm normal gören adam dan daha iyi görüyorum bunu yakında anlıcaklar belki 1 at belki 4 ay keskin nişancı tüfeginde termalde baktıgın zaman renk körleri daha iyi ayırt ediyor onu bizzat kendim denedim asker deyken gayyet te iyi görüyorum sıkıntı olmuyor su an arastırma altında sürekli takip edin bu mesligi o kadar isteyen kişi varki gayette iyi yapıcaklarını umuyorum..

 5. FURKAN Yıldırım

  Arkadaşlar renk körlerin uzman olabilecekmi yeni bir yasa geliyormuş bilgisi olan var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir