Duyurular
Ana Sayfa / Genel / Sefer Görev Emri Nedir? Kimlere Çıkar?
sefer_gorev_emri_nedir_kimlere_cikar_sefer_gorev_emri_e_devlet_te_nasil_sorgulanir_h131445_97062

Sefer Görev Emri Nedir? Kimlere Çıkar?

Sefer Görev Emri Nedir? Kimlere Çıkar?

Daha önceden askerlik görevini yerine getirmiş olan ve bu durumun beraberinde de tezkeresini daha önceden almış olan vatandaşlar verilen emir kapsamında yeniden oluşmuş olan askeri ihtiyaçların dolayısı ile askere alınabilmektedirler. Meydana gelen savaşlar ve yine askeri ihtiyaçlar söz konusu olduğunda askerlik görevlerini daha öncesinden gerçekleştirmiş olan vatandaşlar yeniden askere alınabilmektedirler. Savunma bakanlığı bu noktada oluşan askeri ihtiyaçlar nedeni ile askere alacak oldukları vatandaşlara sefer görev emrini yapacakları birliklere katılım yapacaklarını sık aralıklarla düzenli bir şekilde bildiriyor.

seferberlik emri

Sefer Görev Emri Nasıl Sorgulama Yapılır

Bu emri yapacak olan vatandaşlar kendilerine bu emrin çıkıp çıkmadığını son derecede kolay olan bir şekilde öğrenebilmektedirler. Vatandaşlar kendilerine en yakın olan askerlik şubelerine gittiklerinde bu görev için müracaatlarını gerçekleştirebilmektedirler. Yine bu görevi geçekleştirmek isteyen vatandaşlar PTT şubelerine giderek almış oldukları e- Devlet şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adreslerinden de rahatlıkla bu görevin kendilerine çıkıp çıkmadığını öğrenebilmektedirler. Kişiler ilgili adres içerisinden bu emri son derecede de kolay olan bir şekilde sorgulayabilmektedirler.

sefer_gorev_emri_nedir_kimlere_cikar_sefer_gorev_emri_e_devlet_te_nasil_sorgulanir_h131445_97062

Sefer görev emri sorgulamak isteyen vatandaşlar ilgili adrese e- Devlet şifresi ile girişlerini gerçekleştirdiklerinde bu emrin kendilerine çıkıp çıkmadığını rahat bir şekilde öğrenebilmektedirler. Bu emir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına göre şuan içerisinde eğitimli kadro içerisinden alınmaktadır. Yine yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanımız şuan için hiçbir askeri ihtiyaca gerek olmadığını da belirtti. Bunun da berberinde şuan ihtiyaç olmasa bile yine de sefer görev emri çıkan kişilerin hazır olarak beklemeleri gerektiğini de söyledi.

Yapılan açıklamalar ardından vatandaşların akıllarında beliren soru işaretlerinden bir tanesi de sefer görev emri kimlere çıkar sorusu olmaktadır. Bu emri yerine getirecek olan kişiler kendilerine bu emrin çıkıp çıkmadığını ilgili sayfalardan ve kendilerine yakın olan askerlik şubelerinden öğrenebilmektedirler. Tam olarak kimlere çıktığı net ifadelerle belli edilmese de sağlığı yerinde olan ve yaşı hala genç olan vatandaşlar bu emre dahil olmaktadırlar. Askerliklerini yapmış olmalarına rağmen gerekebilecek askeri ihtiyaçlar karşısında kişiler yeniden askerlik görevini yapmaktadırlar. Böylelikle de ülkede askeri yönden bir eksiklik söz konusu olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir