Duyurular
Ana Sayfa / Askerlik / Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları
hava kuvvetleri

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er

Hava Kuvvetleri Komutanlığında yetişmiş personel ihtiyacının giderilmesi amacıyla belli dönemlerde sözleşmeli er temin edilmektedir. Ancak sözleşmeli er olabilmek için mevzuattaki yasal prosedürlere uyulması gerekmektedir. Bu prosedürde Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı için bazı şartlar bulunmaktadır.

hava kuvvetleri sözleşmeli er

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak er alımında aranan ilk şarttır. Bu şart TSK bünyesindeki bütün personel alımları için geçerlidir.

2. Sözleşmeli er olmak isteyenler en az ilköğretim mezunu olmalı ve başvuru kılavuzunda belirtilen diğer şartları sağlamalıdır.

3. Sözleşmeli er olmak isteyen kişilerin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Askeri Okullardan atılmamış olmaları gerekir.

4. Sözleşmeli er alımında kişiler için yaş sınırı bulunmaktadır. Adaylar 20 ile 25 yaşları arasında olmalıdır. Bu sınır dışına 1 gün çıkılsa dahi başvuru onaylanmamaktadır.

5. Adaylar daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde subay, astsubay, uzman jandarma, uzman er olarak istihdam edilmemiş olmaları gerekmektedir.

6. Herhangi bir neden dolayısıyla kamusal haklardan mahrum bırakılmış kişilerin başvuruları reddedilmektedir.

7. Başvuru yapacak kişilerin adli sicilleri temiz olmalıdır. Herhangi bir ceza almamış olmaları istenmektedir. Hatta devlete karşı işlenmiş suçlarla birlikte yüz kızartıcı suçlar işlenmişse ve bunların sonucunda cezalar affedilmişse bile bu durum adayın başvuru yapmasına engeldir.

8. Hava kuvvetleri Sözleşmeli Er alım şartlarından birisi de kılavuzda belirtilen boy ve kiloya sahip olunmasıdır. Adayların boyunun en az 164 cm olması istenirken en fazla 210 cm olması beklenmektedir. Bunun dışında adayın boy ve kilosunun uyumlu olması gerekmektedir.

9. Sözleşmeli er olabilmek için adayların seçim aşamalarını geçmiş olması gerekmektedir. Bu seçimler ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi, hastane sağlık muayenesi ve mülakat gibi aşamalardan oluşur.

hava kuvvetleri

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Olmak

TSK’da hangi kuvvette olursak olalım kutsal görevi yapmak bizlere mutluluk verir. Geçmişte atalarımız nasıl vatanımızı koruyup şehit düşmüşse sıra bizde bizler vatanımız için sabırla azimle daha güzel huzurlu olması için elimizden geleni yapacağız,

Hava kuvvetleri sözleşmeli er olarak yapan kardeşlerimiz devam etmek isterse Uzman çavuş olarak başvuru yaparlarsa devam edeceklerdir. Tabiki bu 3 yıl sonra yapabileceklerdir.

Sınav ve mülakatları kazanırsa uzman çavuş rütbesinde devam edeceklerdir.  Aklınıza takılan soruları soru gönder butonundan yada bu konuyla ilgiliyse  yorum atarak aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Kutsal görev sizleri  de yanımızda bekliyoruz .

                               HER ŞEY VATA İÇİN

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

1 Soru Var!

  1. kardeşim için bu yazıyı ona okutacam teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir