Duyurular
Ana Sayfa / Uzman Çavuş / İlkokul Mezunu Uzman Çavuş Nasıl Olur?
ilkokul mezunu uzman

İlkokul Mezunu Uzman Çavuş Nasıl Olur?

İlkokul Mezunu Uzman Çavuş Nasıl Olur?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamalara göre, ilkokul mezunu uzman çavuş alımları başladı. Bu açıklamanın üzerine uzman çavuş başvurusunda bulunmak isteyen kimseler konunun detayları hakkında birçok soru yöneltmeye başladılar. İlkokul mezunu uzman çavuş olabilmek için birtakım kriterleri sağlamak gerekiyor. Türk Silahlı kuvvetleri tarafından belirlenen bu kriterleri sağlayan herkes, ilkokul mezunu uzman çavuş olabilmek için

ilkokul mezunu uzmanbaşvuruda bulunabilecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

İlkokul mezunu uzman çavuş olabilmek için aranılan ilk kriter, en az 8 yıllık ilköğretim eğitimi alarak, mezun olmak. Bunun dışında başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmaları gerekiyor. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için öngörülen bir yaş sınırı da mevcut. Buna göre 25 yaşını bitirmemiş olan adaylar başvuruda bulunabilecek. Ayrıca adayların fiziksel özellikleri, başvuruda aranılan şartlar arasında yer alıyor. İşitme ve görme kusuru bulunmayan gözlük ve lens kullanmayan, vücudunun herhangi bir kısmında yanık veya yara izi bulunmayan adaylar tercih ediliyor. Bunun dışında başvuruda bulunacak kişilerin bugüne kadar herhangi bir yasa dışı eyleme karışmamaları ve bölücü ideolojik fikirlere sahip olmamaları gerekli.

Başvurular Nasıl Yapılır?

İlkokul mezunu uzman çavuş başvuruları  www.jandarma.tsk.tr  internet sitesi üzerinden kabul ediliyor. Başvuru için istenilen bilgileri girilmesiyle başvuru formu doldurulabilir. Ardından başvuru formunun bir çıktısının alınması isteniyor. Bu başvuru formunun TSK tarafından yapılacak olan açıklamada sınava çağrılan adayların yanında bulunması gerekli. Adaylar başvurunun ardından TSK’nın bildirdiği zamanda bir sınava tabi tutulacaklar.

tsk_ilkokul_mezunu_uzman_cavus_ve_uzman_onbasi_alimi_yapacak_1483950162_4173

Sınavdan başarılı olan adayların isimleri ise yine TSK’nın internet sitesi aracılığı ile duyurulacak. Sınava giren adayların başvurularını internet üzerinden takip etmeleri gerekiyor. Aksi durumda sınava katılan adayların hiçbirisine sınavı kazandıklarına ve başvurularının kabul edildiğine dair posta yolu ile yazılı bir belge gönderilmeyeceği açıklandı.

İlginizi Çekebilir!

uzman erbas alımı

Sözleşmeli Erbaş ve Er Sözlü Mülakat Soruları 2023 (GÜNCEL)

GÜNCEL 2023 Mülakat Soruları İçin yazının devamını inceleyiniz. Bu yazımızda  29 Mart 15 Nisan arası …

1 Soru Var!

  1. bence olmalı ama meslegi olanlar alınmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir