Duyurular
Ana Sayfa / Subay / Deniz Kuvvetleri Subay Alımı Ve Şartları
Deniz Kuvvetleri Subay Alımı Ve Şartları

Deniz Kuvvetleri Subay Alımı Ve Şartları

Deniz Kuvvetleri Subay Alımı Ve Şartları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, dışarıdan aldığı adaylara bazı eğitimlerden geçirdikten sonra gerekli kadrolara gönderir. Deniz Kuvvetleri Subay alımı konusunda oldukça titiz şartlara sahiptir.

Subay Nasıl Olunur?

Deniz Kuvvetleri subay alımı için kılavuz bulunmakta ve subay adaylarının bu bölümden mezun olması gerekmektedir. Bu bölümler arasında genellikle mühendislik bulunur. Bunun yanında kılavuzda bulunmayan bölümler dışındaki başvurular kabul edilmez. Ancak bazı bölümlerde KPSS şartı aranmaktadır. Deniz piyade ve mühendis sınıflarında en az 60 puan şartı aranır.

Deniz Kuvvetleri Subay Alımı Ve Şartları

Üniversitenin yanında başvuru yapacak kişinin yaşı da oldukça önem taşır. Lisans mezunlarının en fazla 27 yaşında, yüksek lisans mezunlarının ise 32 yaşında olması gerekir. Subaylık başvurusunda bulunan kimselerden askerlik yapmasına uygun olduğunu gösteren ve ilgili hastanelerden alması gereken sağlık raporu ile başvuru yapılabilir. Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinden yapılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken husus başvuru döneminde yapılmasıdır.

Başvuru internet üzerinden yapılacağı için istenen bilgiler eksiksiz ve tam bir şekilde doldurulması gerekir. Başvuru tamamlandıktan sonra adaya bir şifre verilir. Bu şifre verilmesinin nedeni bir sonraki işlemde gereklidir.  Şifre önemli olduğundan dolayı unutulmamalıdır. Ancak adaya bir şifre verilmemiş ise bilgilerde eksiklik vardır.

deniz kuvvetleri subay alımı

Deniz Kuvvetleri Subay Alım Şartlar

Öncelikle ilk aranan şart T.C vatandaşı olmaktır. Birey hakkında hiçbir adli ceza olmaması gerekir. Alınan cezaların ertelenmesi ya da affedilmesi dahi subaylık başvurusu için bir engel arz eder. Devlete işlenen suçlar ve toplum düzenini bozacak suçlar da bu durumda geçerlidir.

Askeri okuldan veya Türk Silahlı Kuvvetlerinde ilişkisi bulunmuş ise herhangi bir sebepten ilişki kesilmemesi oldukça önemlidir. Başvuru yapacak kimsenin annesi, babası, kardeşi ve 1. dereceden akrabalarının hiçbiri milli güvenliği tehdit edecek bir suç işlememesi veya irtibatının olmaması gereklidir.

İlginizi Çekebilir!

Güvenlik-Soruşturması-Arşiv-Formu

Güvenlik Soruşturması Arşiv Formu Nasıl Doldurulur

Güvenlik Soruşturma Ve Arşiv Formu Uzman Çavuşluğa başlayacak arkadaşlarım öncelikle Hayırlı olsun.  Sınav ve mülakata …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir