Duyurular
Ana Sayfa / Askeri Haberler / Kara Harp Okulu’Na Başvuru Ve Seçim Aşamaları
2018-kara-harp-okulu-mulakatlari-696x348

Kara Harp Okulu’Na Başvuru Ve Seçim Aşamaları

Kara Harp Okulu’Na Başvuru Biçimi Ve Seçim Aşamalarına Çağrı Esasları

Kara Harp Okulu öğrencileri mesleki ve teknik yeterliliklerine Milli Savunma Üniversitesi çatısı altında devam etmektedir. Kara Harp Okulunda eğitim gören öğrenciler öncelikli olarak askeri sevk konusunda yetiştirilmekte, askeri bilgi ve fiziki yeterliliklerini geliştirmektedir.

Kara Harp Okulu belirli kanunlar dahilinde üniversite statüsünde olup, kurumun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak eğitimler verilmektedir. Kara Harp Okulu ile ilgili tüm sınav, sınav başvurusu ve mülakat bilgileri Kara Harp Okulu personel alımları internet sayfasında yer almaktadır.

2018-kara-harp-okulu-mulakatlari-696x348

Kara Harp Okulu Başvuru Süreci

Milli Savunma Üniversitesi 12. sınıf öğrencileri Kara Harp Okulu için gerekli başvuru sürecini değerlendirebilir. Başvuru süreci ve tarihleri ile ilgili tüm bilgiler Milli Savunma Üniversitesi tarafından adaylara bildirilmektedir. Kara Harp Okulu için başvuru tarihleri 9 Ocak 2018 ve 15 Ocak 2018 tarihleri arasındadır. Başvuru yapacak olan adaylar başvuruları ÖSYM bürolarından ya da ÖSYM internet sistemi üzerinden yapabilecektir. Başvuru sonrası sınav 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak ve başvuru şartları Milli Savunma Üniversitesi tarafından yayınlanacaktır.

Başvuru Şartları

-Sınav için ilk başvuru şartı Türkiye Vatandaşı olmaktır.
-Sınav tarihinde mutlaka lise ve dengi okullardan mezun görünmek
-Başvuru yapıldığı esnada en fazla 20 yaşında olmak
-Kara Harp Okulu için 18 Mart tarihinde yapılan sınavda çağrı alabilecek kadar yeterli bir puan almak
-Sınava katılarak belirlenen tarihler arasında Astsubay Yüksek Okulları ve Harp Okulları için tercihleri www.msb.gov.tr adresi aracılığı ile yapmaları gerekmektedir.
-ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik sınavından 150 ve daha üzeri puan alarak taban puanı geçmiş olmak gerekmektedir.
-Ayrıca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Alan Yeterlilik sınavından tercih edilen harp okulu için yerleştirme puanı olarak kabul edilen 180 puan ya da daha yüksek bir puan almak başvuru şartları arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir