Duyurular
Ana Sayfa / Askerlik / Askerde Dövme Sorun Olur Mu
askerde dövme sorun olurmu

Askerde Dövme Sorun Olur Mu

Askerde Dövme Sorun Olur Mu?

Çok eski dönemlerde askere giden kişilerin vücudunun farkında noktalarında bulunan dövmeler sorun yaratabilmekteydi. Fakat günümüzde ise bunun artık pek bir sorun yaratmadığını söylemek gerekir. Özellikle son dönemlerde birçok kişi dövme yaptırdığından dolayı askere gidildiğinde artık bu durum sorun yaratmaktadır. İnternet üzerinden de yapılan tüm araştırmaları neticesinde görülüyor ki, vücudun farkında ortalarında gerçekleştirilen dövmeler askere gidildiği zaman hiçbir problem teşkil etmemektedir.

askerde dövme sorun olurmu

Dövme herhangi bir sorun yaratır mı?

Dövmeler günümüzde kişinin vücudunun farklı noktalarına yapılabilmektedir. Her nerede olursa olsun artık askerlik döneminde dövmeler hiçbir problem yaratmamaktadır. Özellikle acemi birliğinde çok fazla asker olduğundan dolayı dövmeler pek fazla belli olmaz. Fakat acemilik dönemi bittiği zaman ustalık döneminde dövmeler daha az asker ile bir arada olduğundan dolayı gün yüzüne çıkmaktadır. Özellikle yaz aylarında kamuflaj giysileri üzerinde kollar sıvandığı için daha fazla kendisini göstermektedir. Fakat nasıl bir dövme olursa olsun ya da vücudun neresinde olursa hiç fark etmez günümüzde artık dövmeler herhangi bir sorun olmamaktadır.

Dövmeyi sildirmek gerekir mi?

Eski dönemlerde daha uzun söyle askerlikler yapıldığından dolayı dövmeleri daha hassas bir şekilde yaklaşılmakta ve izin verilmemekteydi. Günümüzde ise askerlik çok azaldığından dolayı artık dövmeler hiçbir sorun oluşturmamaktadır. Yani herkesin sivil hayatta kendine özgü bir yaşam tarzı olduğundan dolayı dövme yaptıranlar neredeyse vücudun büyük bir kısmını da bunu gerçekleştirmektedir. Askerlik döneminde ise bu yaşam tarzına tamamen saygı duymakta ve karışılmamaktadır. Bu yüzden eğer kalıcı bir dövmeniz var ise hiç tedirgin olmadan rahat bir şekilde askere gidebilirsiniz. Fakat eğer geçici bir dövmeniz var ise o zaman bunu sildirerek gitmeniz daha doğru olur. Özellikle bazı kişiler kalıcı dövmelerini askere gitmeden önce sildirmek isterler fakat günümüzde artık buna gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

1 Soru Var!

  1. CS Eğitim UKRAYNA

    Yaptığınız önemli açıklama için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir