Duyurular
Ana Sayfa / Astsubay / Astsubay Maaşları Ne Kadar
astsubay_maaslari_ne_kadar_oldu_2018_kidemlere_gore_astsubay_maasi_nedir_h17881_c78c3

Astsubay Maaşları Ne Kadar

Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Herhangi bir operasyon gerçekleştirildiği zaman bunların tümüne katılan astsubaylar, buralara emri altındaki uzman erbaş ve uzman çavuşlar eşliğinde giderler. Kendisinden alt kademede olan askerler ile belli bir bağı varken aynı zamanda üst kademelerde de astsubayların bağlandığı rütbeler bulunmaktadır.

Astsubaylar Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ile birlikte sahil Güvenlik Komutanlığı, kara, hava ve deniz Kuvvetleri olmak üzere her birinde astsubaylar bulunmakta ve değişik görevler üstlenmektedirler.

astsubay_maaslari_ne_kadar_oldu_2018_kidemlere_gore_astsubay_maasi_nedir_h17881_c78c3

Astsubay maaşları nedir?

Genel olarak astsubayların maaşları 4000 TL ile birlikte 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu kriterler arasında meydana gelen farklılık ise değişik sebeplerden ötürü ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında başta kıdem olmak üzere sınıf ve görev ile birlikte tazminat ve aile, çocuk gibi durumlar maaşları farklılık yaratmaktadır.

Özellikle kıdemler arasında her bir artış kapsamında 100 ile 200 TL arasında bir değişiklik oluşmaktadır. Tabii burada rütbelere göre yapılan değişiklikler ile birlikte çocuk sayısının da miktarı kapsamında maaşlar değişebilmektedir. Fakat genel olarak 4000 ile 5000 TL arasında birtakım değişiklikler göstermektedir.

Astsubay maaşları etkileyen diğer faktörler

Özellikle astsubay maaşları etkileyen faktörlerden evin önünden biri doğu görevidir. Standart olarak 4000 ile 5000 TL arasında değişen maaş farklılıkları doğuya girdiği zaman riskli bölgelerde ve çatışmaya girdiği zamanlara göre bu süre ek olarak maaşa eklenmekte ve önemli miktarlarda değişiklikler göstermektedir. Bölgeler arası doğu ve batı olarak maaş farkını tüm değişik komutanlıklar adına geçerli olmaktadır.

O yüzden batı ile doğu arasında yapılan görevler kapsamında buna artı olarak sürelerde eklenince aylık maaşlar farklılık yaratabilmektedir. Tabii kıdem ya da görev ile birlikte aile ve çocuk gibi maaş farklılıkları sabit maaşın üzeri ek olarak gelmekte ve değişiklik bu noktada ortaya çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir!

Sahil Güvenlik Komutanlığına Sözleşmeli Astsubay Alımında Son 9 Gün

Sahil Güvenlik  Komutanlığı sözleşmeli Astsubay alımları 15 Mart itibarıyla başladı ve 28 Mart 23:59 tarihine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir