Duyurular
Ana Sayfa / Askerlik / Askerlik Ve Polislik Renk Körlüğü Testi!
askeriye-polislik-bekcilik-renk-korlugu-660x330

Askerlik Ve Polislik Renk Körlüğü Testi!

Her 2 kurum için en çok merak edilen sorulardan birisi renk körü olan birisi askeriye veya polisliğe gidebilirmi sorusudur.  biliyorsunuz ki renk körlüğü sorun olduğunu bazı Devlet kurumlarında renk körü testi yapılıyor ve uygun olmayan adaylar eleniyor.

askeriye-polislik-bekcilik-renk-korlugu-660x330

Adaylarda Renk Körlüğü Önemli mi

Her ne kadar bazı memur kesimlerinde renk körü sıkıntı olmazdan girebilirken Bazı devlet kurumlarında gerçekten önemli yeri vardır. Bununla ilgili madde dahi mevcuttur.  Öncelikle  askeriye , Polislik Yada diğer yenilerde alımları başlayan bekçi alımlarında dahi renk körlüğü testlerine tabi tutuluyor adaylar.

Renk körlüğü Bu saydığımız 3 kurumda çok ciddi sorunları geçmişte sorunlar getirdiğinden dolayı Böyle bir kanun getirilerek  renk körü olan adaylar direk elenme sebebi oluyor.

Eğer ki Sizde askeriye yada polisliğe gitmek istiyorsanız en basitinden sizler için hazırladığımız renk körlüğü testini çözüp var mı yok mu onu öğrenebilir bu sayede içiniz rahat bir şekilde sınavlarına ve mülakatlarına gidebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Sizler için Hazırladığımız bazı  test aşamaları vardır.   Aşağıda paylaştığımız resimlerde resimlerin içindeki sayıları nasıl gördüğünüzü yada görebiliyor musunuz resim içindeki sayıları görerek kendinizi test edebilirsiniz.

renk-koru-3

Yukarıda resimde KIRMIZI -YEŞİL Renk körü olanlar sayıyı  – 5 – olarak görürler. Normal görenler ise  – 3 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk-koru-5.

Yukarıda resimde  Normal görenler  – 5 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk körlügü

Yukarıda resimde  Normal görenler ise  – 6 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk körlügü 7

Yukarıda resimde  Normal görenler ise  – 7 – olarak görürler .  Tüm renklere karşı renk körlüğü olanlar ise hiç bir sayı göremezler.

renk körü

Yukarıda ki Resimde Kırmızı – Yeşil görenler 5 Görürler. Normal görenler ise Hiç bir sayı görmezler.

renk körlüğü testi

Yukarıdaki Resimde Renk Körü olanlar 2 ve 4 olarak görürler. Normal görenler ise 42 olarak görürler.

renk körü 12

Renk körü ve normal Görenler 12 olarak görecektir. Resimdeki Sayıyı.

Yukarıda  ki Resimde Kırmızı – Yeşil renk körü olanlar Sayıyı – 3 olarak görecektir. normal görenler ise 8 olarak görecektir.

Bu aşamaya kadar herhangi bir teste takılmadıysanız tebrikler renk körlüğü testini geçmişsinizdir.   Renk körlüğü yoktur rahatlıkla sınavlarına ve mülakatlara gidebilir. Gönül Rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Teste takılanlar için maalesef renk körü çıktınız maalesef. Gitseniz dahi oradaki ön mülakatlarda takılıp elenebilir. onca yol ve uğraşlarınız boşa gitmiş olacaktır. Aklınıza Takılan sorular varsa Soru gönder kısmından yada Yorum atma kısmından bizlere soru sorarak aklınızdaki soru işaretlerini kaldıralım.

Başka bir arkadaşın da faydalanmasını istiyorsanız bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu teste girmeleri iyi olacaktır. bu sayede onlarda renk körlüğü var mı ? yok mu ? öğrenmiş olacaklar sizler sayesinde.

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

5 Sorular

  1. teşekkür ederim sizin sayenizde Renk körü olmadığımı ögrendim.

  2. hasan talşık

    ben neden olamıyorum uzman askerlik neden yaptırdınız ozaman ben doguda gorevimi bitirdim ama neden bu haksızlıgı yapıyonuz

  3. hasan talşık

    ben doguda askerligimibitirdim neden suan uzman olamıyorum renk koruyum diye haksızlık buu

  4. RENK KÖRLÜĞÜNDEN DOLAYI İNSANLARIN BU ŞEKİLDE AYRIMCILIĞA TABİ TUTULMASI BÜYÜK HAKSIZLIK O ZAMAN İNSANLARA NEDEN ASKERE ALIMDA ÇÜRÜK VERMİYORSUNUZ? BENCE BU YÖNETMELİK ACİLEN DEĞİŞTİRİLMESİ LAZIM SONÇTA BU İNSANLARINDA BU ALANDA YAPABİLECEKLERİ İŞLER VE ÇALIŞABİLECEĞİ ALANLAR VAR MUTLAKA 1. DÜNYA SAVAŞINDA RENK KÖRÜ İNSANLARDAN KAMUFLAJLARI AYIRT EDEBİLME YETENEĞİNDEN DOLAYI YARARLANILMIŞTIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir