Duyurular
Ana Sayfa / Askerlik / Askerliğim Nereye Çıktı
askerligim-nereye-cikti

Askerliğim Nereye Çıktı

Askerliğim Nereye Çıktı?

Askerlik, 21 yaşını dolduran her Türk erkeğinin yerine getirmekle yükümlü olduğu kutsal bir görevdir. Bu nedenle her Türk gencinin askerlik çağına erişmesi durumunda eksiksiz olarak tüm belgeleriyle askerlik işlemini tamamlaması ve tamamlamış olduğu bu işlemlerle kıtasına teslim olması gerekmektedir.

Bu açıdan düşünüldüğünde de askerlik zamanı gelenlerin askerliklerinin nereye çıktığı, askerlerin ne yapmaları gerektiği gibi birçok konulara yönelik hizmetler verilmesi anlayışı düşünülerek tamamen öne çıkan bir özelliği meydana getirmesi yönünden askerlik başvuru sonuçları ve askerlikte nereye sorgulama işleminin yapılacağına yönelik işlemler mümkün olmaktadır.

askerligim-nereye-cikti

E-Devlet Askerlik Sorgulaması

E-Devlet hizmeti, e-dönüşüm projesi altında tüm kamu kurumlarının vermiş oldukları hizmetleri vatandaşlara aynıyla verme görevi gören bir platform özelliği taşımaktadır. MSB teşkilatı arasında yerini alan asker kurumu olarak tüm askeri işlemlere yönelik hizmetler de buradan takip edilmekte ve buradan yürütülmektedir.

Yürütülen tüm bu işlemlere yönelik olarak verilen hizmetler çerçevesinde askerlik sorgulamasına yönelik olarak gerçekleştirilen temel unsurlar  dikkatle ele alındığı zaman tamamen öne çıkan nitelikler ortaya koymuş oldukları görülmektedir. E-devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi girilerek Milli Savunma Bakanlığı linkine bağlanarak anında asker durum sorgulaması yapılması mümkün olmaktadır.

Burada tüm celp dönemi işlemleri görülebilir ve bunun yanı sıra askerliğin nereye çıktığı da görülebilmektedir. Askerlik celp dönemi bakımından tüm belgeler ayrıca bu sistem üzerinden kontrol edilebilir.

Belgelere Ulaşılması

E-devlet hizmetinin verdiği işlemlerle askere gidecek kişilerden birtakım belgeler istenmekte ve bu bilgilerle sevk işlemlerini tamamlamaları için en yakı kayıtlı askeri şubeye ulaşmaları gerekmektedir. Bu nedenden ötürü, adli sicil belgesi, eğitim belgesi ve temel kimlik bilgileri eksiksiz olarak tamamlanarak anında bütün bu işlemlerle en yakın askeri birliğe ulaşmak mümkün olmaktadır.

Tüm bu özellikler baz alındığı zaman uzman erbaş olarak ileride askerde devam edecekler için de birtakım bilgi ve belgelere yine e-devlet sistemi üzerinden ulaşmak mümkün olacaktır. Bütün bu özellikleri dikkate alındığı zaman da kesinlikle açık ve net bir şekilde aynen bilgi ve belgelere ulaşılarak tüm yönleriyle uzman erbaş süreçlerine yönelik belgeler kısa bir sürede tamamlanabilir.

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir