Duyurular
Ana Sayfa / Askeri Haberler / Bedelli Askerlik Ekim 2018 Yaş Sınırı ve Ücreti
Bedelli yaş sınırı, 2018 ekim bedelli

Bedelli Askerlik Ekim 2018 Yaş Sınırı ve Ücreti

Bedelli Askerlik Ekime Ayına Kaldı

Seçim sonrasında kameralar karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bedelli askerlik bekleyen Yüzbinlerce erkek genç asker adayları için önemli açıklamalarda bulundu.

Bekir Bozdağ Bedelli ile ilgili merak edilen tüm soruları cevapladı. TBMM nin 1 Ekim 2018 tarihine kadar çalışmalarına ara verdiğini belirten Bekir Bozdağ bedelli askerliğin KHK ile çıkarılmayacağını belirtti.
Bedelli askerlik için 1 Ekim tarihini gösteren Bekir Bozdağ, hükümetin 24 haziran seçimi öncesi verdiği sözü hatırlattı ve bu sözü yerine getireceklerini belirtti.Şartlar ne olursa olsun Bedelli askerliğin bu yıl içerisinde sonuçlandırılacağının da müjdesini vermekten kaçınmadı. Öncesinde Nurettin Canikli nin yaptığı açıklamalarda çeşitli senaryolar üzerinde durulacağı belirtilmişti.

Onayı Cumhurbaşkanı Verecek

Sayın cumhurbaşkanı Erdoğan nın da onaylaması durumunda Bedelli askerliğin Meclisten onayı alınarak, Recep Tayyip Erdoğan’ ın onayına sunulması hedefleniyor. Onay sonrası yasalaşması da sağlanmış olacak.

2018 Bedelli Yaş Sınırı ve Miktarı

Ayrıca belirtilen farklı kaynaklara göre 2018 ekim bedelli askerliğin tutarı 20.000 tl olacağı ve yaş sınırının ise 26 yani 1992 doğumluları da kapsayacağı ifade ediliyor.

Uzmanerbas.net olarak sizi tüm gelişmelerden haberdar edeceğiniz ayrıca askerlik ve polislik ile ilgili tüm sorularınızı soru sor bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Yeni Askerlik Sistemi (Kalıcı Bedelli, Lise Mezunları, 6+6, )

Askerlik yaşını doldurmuş adayların merakla beklediği son dakika açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Lise mezunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir