Duyurular
Ana Sayfa / Uzman Çavuş / Uzman Erbaş ve  Sözleşmeli Er Alımı İçin MSB’den Yeni Duyuru
MSB'den uzman erbaş ve sözleşmeli erlere duyuru

Uzman Erbaş ve  Sözleşmeli Er Alımı İçin MSB’den Yeni Duyuru

 MSB’den Adaylarına Yeni Duyuru

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından alımları yapılan Uzman erbaş ve sözleşmeli er alımları hakkında yeni duyuru yayımladı.

Geçtiğimiz ay yayımlanan en az ilk okul mezunu adaylar arasında Kara kuvvetleri Komutanlığı tarafından uzman erbaş ve sözleşmeli er alımları yapmıştı. 10 Binlerce Aday alımlara başvuru yaparak beklemeye başladı. Geçen aylarda aldığı Başvuruların başlamasıyla 10 binlerce aday başvurusunu yapıp MSB bünyesinde Asker olmak için sabırsızlıkla beklemeye geçi.

MSB’den Önemli duyuru

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başvuru yapan adaylar için  yeni bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda  Uzman Onbaşı  Uzman Erbaş , Sözleşmeli Er,  alımına başvuru da önemli uyarı yapıldı. MSB’den yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“22 Şubat -12 Mart 2018 tarihleri arasında başvuru yapan ve aday numarası alan adaylar ikinci kez başvuruda bulunmayacaktır. Tekrar başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. ”

Uyarıda MSB, başvurusunu yapan adayların tekrar başvuru yapmaması gerektiğine yer verildi.

 

MSB'den uzman erbaş ve sözleşmeli erlere duyuru

Sonuçlar Ne zaman Açıklanacak  ? Mülakat Tarihi Ne Zaman

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından alınan Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımlarına Başvuru yapan adaylar sonuçlarını ne zaman açıklanacağı konusunda araştırmalara başlamış durumda ve bizlere sıkça sorular ve yorumlar gelmektedir. .Asker alımları yıl sonuna kadar alınacaktır. Ancak mülakatlar yıl içerisinde gruplar halinde yapılması planlanıyor. MSB’nin önümüzdeki günlerde bir duyuru yayımlaması ve ilk grubun mülakat tarihlerini açıklaması bekleniyor.

 

 

İlginizi Çekebilir!

uzman erbas alımı

Sözleşmeli Erbaş ve Er Sözlü Mülakat Soruları 2023 (GÜNCEL)

GÜNCEL 2023 Mülakat Soruları İçin yazının devamını inceleyiniz. Bu yazımızda  29 Mart 15 Nisan arası …

1 Soru Var!

  1. Ben 15 martta başvuru yaptım ancak sonuç bölümüne baktığımda tc kimlik numarası kayıtlı değil diyor.personel temin kısmında başvuru sorgusu yaptığımda başvurunuz başarıyla gerçekleşti diyor neden olabilir irtibat numarasını arıyorum sürekli meşgul ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir