Duyurular
Ana Sayfa / Uzman Çavuş / Jandarma Uzman Erbaş Alımında Flaş Gelişme (Başvuru Şartları)
uzman erbaş alım şartları

Jandarma Uzman Erbaş Alımında Flaş Gelişme (Başvuru Şartları)

Uzman Erbaş Alımında Flaş Gelişme (Başvuru Şartları)

 

Yüz binlerce Aday Jandarma Genel Komutanlığından gelecek olan uzman erbaş alımlarını bekliyor.İlanın bir an önce yayımlanması için sabırsızlıkla bekleyen adaylar Başvuru Şartlarını Aramaya başladı. Geçtiğimiz Yıl OHAL Kapsamında yayımlanan Kanın Hükmünde Kararname ile Jandarma Genel komutanlığı  Uzman erbaş Alım şartlarını değiştirmişti. Daha önceki Alımlarda istenilen askerlik şartı kaldırılmış , Yaş  şartı da 25’ten 27’ye yükseltilmişti.  Düzenlenen kararlardan sonra Yüz binlerce aday Jandarma  Uzman Erbaş başvurusu yapmaya hak kazanmıştı.

uzman erbaş alım şartları

İLK İLAN KASIM AYINDA YAYIMLANDI

Jandarma uzman erbaş Alım şartlarının değiştirilmesinden sonra ilk alımlarda komando branşına olmuştu, Ekim Aylarında Alınan başvurular yoğun ilgi olmuştu. Başvuruların çok olması sebebiyle Jandarma Genel Komutanlığı Mülakatları gruplara ayırdı.

İKİNCİ İLAN BEKLENİYOR

Jandarma Genel Komutanlığının bu alımından sonra adaylar yeni ilanın yayımlanmasını bekliyor. Ancak Jandarma, bu ilanın ardından henüz yeni bir ilan yayımlamadı. On binlerce aday ise ilanların bi an önce yayımlanmasını istiyor.

O İDDİA DOĞRU MU?

Özellikle son dönemlerde sosyal medya üzerinde yeni uzman erbaş alımının 20 Mart tarihinde yapılacağını iddia etmeye başladı. Bizlere mesaj yolu ile ulaşan adaylar ise ilanın bu tarihte başlayıp başlamayacağını sordu. Biz de haberimizde bu soruya cevap veriyoruz..

Jandarma Genel Komutanlığından yeni dönem uzman erbaş alımları ile ilgili henüz bir açıklama veya duyuru yayımlanmadı. Bu iddianın doğruluğu henüz resmi kaynaklar tarafından onaylanmadı. Açıklama gelir gelmez Uzmanerbaş.n et olarak sizlerle paylaşacağız..

 

BAŞVURU ŞARTLARI

 • T.C. vatandaşı ve erkek olmak,
 • En az lise mezunu olmak,
 • 01 Ocak 2018 itibariyle 02 Ocak 1991 [dahil] – 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında arasında doğmuş olmak.
 • Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2017 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (02 Ocak 1988 [dahil] – 01 Ocak 1998 [dahil] tarihleri arasında arasında doğanlar)
 • Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak ve adli sicil kaydı olmamak,
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adlî veya askerî mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak,
 • Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak.
 • Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak

İlginizi Çekebilir!

uzman erbas alımı

Sözleşmeli Erbaş ve Er Sözlü Mülakat Soruları 2023 (GÜNCEL)

GÜNCEL 2023 Mülakat Soruları İçin yazının devamını inceleyiniz. Bu yazımızda  29 Mart 15 Nisan arası …

7 Sorular

 1. 2 ocak 1999 olmuyo demi ?

 2. 1999 agustos dogumluyum olurmu acaba

 3. Ben askerlikten 3 ay erken geldım muaf raporu aldım ama saglıgımda bısey yok. Bobrek ırsı olarak tekı kucuk. Daha once gıttım uzmanlıga askerlık tamamlamadım dıye gonderdıler komando egıtımınden ve askerlik sartıda kalktı tekrar basvuru yapabılırmıyım. Nasıl bır yol ızlemelşyım yardımcı olabılcek varmı lutfenn.

 4. ben askerliğimi bitereli 7sene oldu 29 yaşındayım uzmanlık için bekiyorum hangisi olursa en kısa zamanda müjdeli bir haber bekliyorum inşallah başvurular gelir

 5. ben 29,03.1990 doğumluyum kabul edilirmiyim acaba

 6. 29 yasina yenı girdim alım oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir