Duyurular
Ana Sayfa / Askeri Haberler / Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er / Erbaş Başvuru Formu
Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Erbaş Başvuru Formu

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er / Erbaş Başvuru Formu

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er / Erbaş Başvuru Formu

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine yeni personeller alıyor. Bu adaylar askerlik görevini yapmış veya yapmamış fark etmeksizin en az ilkokul mezunu oldukları takdirde gerekli formu doldurarak başvuru işlemlerinde bulunabilirler. Bu adaylar ön sözleşme imzalayarak eğitim almak için işlemlere başlarlar.

Sözleşme imzalayan adaylar hava kuvvetleri komutanlığınca gerekli kademelerde eğitim alırlar. Daha sonra en az 3 yıllık sözleşme imzalayarak göreve başlarlar. Bu kişiler 7 yıl görev yaptıktan sonra isterler ise sözleşmelerini uzatabilirler. Ancak hava kuvvetlerinde görevli olarak çalışmaya başlayan sözleşmeli erler 7 yıllık görev süreleri dolmadan ordudan istifa edemezler. Eğer ederlerse ciddi miktarda tazminat ödemek zorunda kalırlar.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Erbaş Başvuru Formu

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er / Erbaş Başvuru İşlemleri

Hava Kuvvetleri bünyesinde görev almak isteyen er ve erbaşlar ilk olarak resmi site üzerinden başvuru yapmak zorundadır. İnternet üzerinden başvuru yapan adaylar başvuruları kabul edilirse gerekli evraklar ile asıl başvurularını illerdeki Hava Kuvvetleri Komutanlığına yaparlar.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er / Erbaş Başvuru Formu Ve İstenilen Belgeler

Hava Kuvvetleri bünyesinde görev almak isteyen kişiler sınava çağrı belgesi, sözleşmeli er olmak istediklerine dair dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim diploması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu gibi belgeler yer alır.

Bu belgelere ek olarak askerlik görevini yapmış olan kişiler terhis belgesi, nitelik belgesi ve kadro görev yeri yazısı ile başvuru formunu doldurup işlemleri yapmaları gerekir. Kişiler Hava Kuvvetleri bünyesinde görev almak için herhangi bir yazılı sınava girmez. Sadece adaylara kurum tarafından fiziki yeterlilik sınavı yapılır

Başvuru Formundaki Detaylar

Adaylar başvuru formunda yer alan hususları kabul ettikleri takdirde başvuru yapabilirler. Hava Kuvvetleri sözleşmeli er veya erbaş başvuru formunda kişilerin TC vatandaşı olması, en az ilkokul mezunu olması, yaş sınırı için askerliğini yapmayanlar için en az 20, yapanlar için ise en az 25 yaş sınırının olması, kamu haklarından mahrum olmamak, yüz kızartıcı bir suça bulaşmamak, terör örgütüne üye olmamak, gerekli arşiv soruşturmasından başarı ile geçmiş olmak ve boy kilo endeksinin orantılı olması gibi maddeler bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

1 Soru Var!

  1. Yaş sınırı nedir ve başvurular ne zaman olacak nerden başvuru yapacaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir