Duyurular
Ana Sayfa / Uzman Çavuş / Uzman Çavuşluk Mülakatında Çıkabilecek Sorular
jandarma_uzman_erbas_yazili_sozlu_on_saglik_ve_spor_mulakati_nasil_olur_hangi_evraklar_goturulmelidir_h78228_c7b4f

Uzman Çavuşluk Mülakatında Çıkabilecek Sorular

Uzman Çavuş Sözlü Ve Yazılı sınav

2018 yılında alımlar kısa süreliğine durmuş olsa dahi Yakında başlayacak olan uzman çavuşluk  karşınıza ne tür sorular veya neler yapabilirsiniz sizlere onlardan biraz bahsedip gittiğinizde   takılmadan verilen sorulara yanıt verebilirsiniz.  Kutsal meslekte sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.

kafanıza takılan sorular olursa çekinmeden bizlere Kısa ve açıklayı bir şekilde sorarsanız bizlerde sizler için araştırıp doğru bilgileri size ulaştırmak için elimizden geleni yaparız.

Uzman çavuş şartlarını ve diğer konularına gözatarak  belkide sormak istediğiniz konuları görebilirsiniz. Eğerki aradığınız yoksa ise soru gönder butonuna tıklayarak sorabilirsiniz.

jandarma_uzman_erbas_yazili_sozlu_on_saglik_ve_spor_mulakati_nasil_olur_hangi_evraklar_goturulmelidir_h78228_c7b4f

Uzman Çavuş Mülakatında Neler Oluyor

Sınav Ve Sonrasında Sözlü mülakatlar oluyor  genel kültür ve buna benzer sorular sorulur daha sonra yada önce spor mülakatına gidersiniz. burada en iyisini yapmaya çalışın sizler için iyi olacaktır. Ne kadar kısa sürede yaparsanız ve daha çok yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sizlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sorular dedesinin ismi ,  Babasının ismi ve mesleği Yada annesinin ismi nedir ne iş yapıyor diye sizi sözlü mülakat tabi tutarlar burada ki amaç bilginizi ve özellikle Diksiyonunuzu ölçerler amaç nasıl konuştuğunuzu ev nasıl haraket ettiğinizi ögrenmektir.

Hiç heyecan yapmanıza gerek yoktur rahat olmanız sizin için avantaj olup rahatlıkla cevaplayabilirsiniz ama saçmalayacak şekilde olmasına dikkat edin. bilmiyorsanız Anımsayamadım deyip geçersiniz.

Bilmediğiniz konular hakkında asla yorum yapmayın  ne kadar bilmediğini sorular hakkında yorum yaparsanız karsınızdaki tarafından bilmiyor beceriksiz durumuna düşürebilir sizi.

Mülakat Ve Sınavdan Sonra Neler Oluyor

sınav ve mülakatlarınız bittikten sonra sıradaki olay sizin güvenlik soruşturma ve arşiv forumuna göre sizin hakkınızda bilgiler ögrenilmesi için gerekli yerlerden bilgi verilir ve bilgi edinilir.

Olumlu sonuçlanan adaylar zamanı gelince yani kurs yerlerinde ihtiyaç oldukça kursiyerleri çagırmaya başlayacalardır.  kursiyer olarak başladıgınızda maaşlarınız yatmaya başlar. 3-6 ay arasında kurs görüp daha sonra atama ile kıta görevlerinize dagılırsınız.

İlginizi Çekebilir!

uzman erbas alımı

Sözleşmeli Erbaş ve Er Sözlü Mülakat Soruları 2023 (GÜNCEL)

GÜNCEL 2023 Mülakat Soruları İçin yazının devamını inceleyiniz. Bu yazımızda  29 Mart 15 Nisan arası …

1 Soru Var!

  1. Iyi aksamlar kolay gelsin abicim merak ettim bi Joni vardi ben 2 ay once jandarma uzmanlik mulakatlarina girip kazandim heyet raporunu yolladim bekliyorum kafama takilan soru ise bundan 2 yil once parti genclik kollarina uye olmusdum ise girmek icin bunu bildirmemiz gerekiyormuydu sikinti olurmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir