Duyurular
Ana Sayfa / Uzman Çavuş / 13 Bin 213 Uzman Erbaş Alınacak
uzman erbas alımı
Sözleşmeli erbaş ve er mülakat soruları

13 Bin 213 Uzman Erbaş Alınacak

13 Bin 213 Uzman Erbaş Alınacak

Sevindirici haberler gelmeye başladı Ne için dedim sevindirici haber diye O kadar çok bekleyen varki bu haberi Bizlere hergün soru soran arkadşalarımız vardı Ne zaman alım olacak diye. İşte beklediğiniz haber geldi 13 bin 2013  kişi Uzman erbaş olarak mesleğe başlayacaktır.

Tsk İhtiyaçlarını karşılamak için Son zamanlardaki 15 Temmuz Ve Afrin olaylarından dolayı ihtiyaç ve eksiklerini tamamlamak amacıyla 13 bin 213 kişi alıcağını duyurdu.

2018’de 40 BİN personel alacağını duyuran Türk Silahlı Kuvvetleri, Rütbelere göre sayı belirlemeye devam ediyor. son duyurular  doğrultusunda  o 20 BİN Sözleşmeli Er, 3 BİN 700 Subay, 5 BİN 500 Astsubay ve 13 Bin 213 Uzman Erbaş almayı hedefleyen TSK, Uzmanlık alımında ön başvuruları 20 Mart tarihinde almaya başlayacak. 8 Mayıs’ta kazananları açıklayacak olan kurum mülakatlar sonrasında kazanan adayları sağlık raporu için hastanelere sevk edecek.

uzman erbas alımı

Uzman Erbaş Olma Şartları Nelerdir?

Uzman olmak istiyorsun ama bunların bu mesleğe girmenin birde şartları vardır. Herkes giremiyor belli başlı şartları sana uyuyorsa başvuru yaparak sende TSK’ya katılıp bizlerin yanında olacaksın.

aklınıza takılan yada takılacak soruları Soru gönder butonuna tıklayarak sorabilirsiniz. Yada hangi Konuda takıldıysanız o konu altında yorum atarak bizlere ulaşabilir aklınızdaki soru işaretlerini kaldırabilirsiniz.

 

Uzman Erbaş Olma Şartları

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

c. Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak.

ç. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak.

d. Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

f. En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy-Kilo Tablosunda oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.

g. Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

ğ. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

h. Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak,

ı. Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adlî veya askerî mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak,

i. Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak.

j. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

k. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi (TABLO-2) almış olmak.

l. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, vücudunun daimi açık yerlerinde, kol, ön kol ve el bölgesinde, baş-boyun bölgesinde, diz altında dövme bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde kendine zarar verme işareti olan jilet, sigara yanığı izleri bulunmamak, diğer bulgular için ise TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre uygun bulunmak.

İlginizi Çekebilir!

uzman erbas alımı

Sözleşmeli Erbaş ve Er Sözlü Mülakat Soruları 2023 (GÜNCEL)

GÜNCEL 2023 Mülakat Soruları İçin yazının devamını inceleyiniz. Bu yazımızda  29 Mart 15 Nisan arası …

4 Sorular

  1. Askerlik şartı varmı

    • Okan son alımlarda askerlik şartı aranmadi yogun olduğundan dolayı da 2 geuba ayirdilar yakında 13 bin 213 uzman erbas alinacak

  2. Uzman cavuş olduk dan sonra jandarma özel harekat a (JÖH) gecebilirmiyim

    • Merhaba cuma JÖH Kursiyerken Ataman JÖh taburlarına çıkarsa Yada Komando iken tercihlerinde jöh taburları varsa o şekilde. diğer türlü hadi ben jöh olayım jöh seçmelerine gelsinler vs olayı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir