Duyurular
Ana Sayfa / Sözleşmeli Er / Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları
Hava kuvvetleri sözleşmeli er alımı

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları

Türk Hava Kuvvetleri tarafından personel gereksinimi karşılanmak üzere sözleşmeli asker ve uzman erbaş alımı yapılmaktadır. Son başvurular 2017 Nisan ayında kapanmıştır. Başvuruları Milli Savunma Bakanlığı’nın sitesinden takip etmek mümkündür.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alım Şartları Nelerdir?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
-En az ilköğretim (8 yıllık – ortaokul) mezunu olmak
-Başvurulan tarihte 20 yaşından gün almış ancak 25 yaşını geçmemiş olmak
-Asker olabilmek için boy ve kilo endeksleri içerisinde yer almak
-Başvuru yapmadan önce herhangi bir askeri okul ya da harp okulundan herhangi bir nedenden ötürü ilişiği kesilmemiş olmak
-Başvuru yapan adayın kendisinin, eşinin, babasının, annesinin ya da birinci derece yakınlıktaki akrabalarından birinin ülkenin birliği ve bütünlüğü adına tehdit unsuru oluşturabilecek herhangi bir bağlantısının olmaması gerekir.
-Sözleşmeli er olabilmek için başvuran adayların gereken tüm ön aşamaları (tam sağlık muayenesi, fiziksel yeterlilik değerlendirme testi ve mülakat), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması basamaklarını başarılı ile geçmeleri gerekir.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sözleşmeli er başvuruları online olarak www.tekok.edu.tr adresinden yapılmaktadır. Bu sayfa üzerinde bir başvuru ekranı bulunmaktadır. Başvuru ekranında istenilen bilgilerin eksiksiz ve tam bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğer herhangi bir elektronik arızadan ya da aksaklıktan ötürü formu doldurup başvuru yapamayan adaylara yeni bir başvuru imkanı verilmemektedir.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Erler Nerelerde Görev Yapar?

Sözleşmeli asker olmaya hak kazanan adaylar Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlik ve kurumların oldukları bölgelerde çalışmaya başlarlar.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Erler Yükselme Koşulları Nelerdir?

Sözleşmeli er olmaya hak kazanan adaylar ile 7 yıllık sözleşme yapılmaktadır. Bu süre boyunca çalışan erler sürenin sonunda devlet memuru olmaya hak kazanırlar. En az 3 yıl hizmet eden erler ise uzman erbaş ya da astsubay olarak askerlik görevlerine devam edebilirler.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

            Askerlik görevini yerine getirme de olduğu gibi Hava Kuvvetleri sözleşmeli er alımı ilanı Milli Savunma Bakanlığı sitesi üzerinden yayınlanmaktadır.

Yine bizleri takip ederek gerek siteden gerek sosyal medya kanallarımızdan bizleri takipte kaldığında alımlar başlar başlamaz sizlerin haberi  olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

2021 Yılı 2. Dönem Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı  2.Dönemi gerçekleşecek olan  sözleşmeli er alımı başvurularını başlattı. Başvurular Personel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir